Čižice 142, 332 09 Čižice, Plzeň-jih

Drobečková navigace

Úvod > Produkty > Nádrže

Nádrže

Požární nádrže

Požární nádrže vyrábíme v dvou provedeních a to jak nadzemní, tak i podzemní. Častým důvodem objednání požárních nádrží jsou například hasičské závody.

Cena požární nádrže

Jelikož vyrábíme požární nádrže na zakázku, cena se liší. Pro konkrétní cenu nám prosím zašlete dotaz prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Retenční nádrže na dešťovou vodu a vodu z ČOV

Použití:

  • zavlažování zahrady
  • zásobárny vod (při malých pramenech ve vrtu nebo studni)

Popis a funkce retenční nádrže

Nádrž je vyrobena z polypropylenu o tloušťce 5 až 12 mm plno-homogenního materiálu. Retenční nádržje buď kruhového nebo hranatého tvaru. Svařuje se z desek na požadovaném rozměru. Po obvodu jsou cca 90 mm široké výztuhy, přes které se provléká armatura při obetonování. Přístup do nádrže je vstupní šachtou o průměru 600 mm a při standardní výšce cca 300 mm.

Retenční nádrž lze využít na sběr dešťové vody. Vyrábíme a montujeme je v provedení nadzemní, případně podzemní. Dešťová voda se sbírá pomocí okapového systému do nádrže. Stejně tak vyrábíme a montujeme retenční nádrže pro použití k ČOV.

Retenční nádrž je osazena bezpečnostním přepadem a pokud je možnost a nádrž je plná, tak přepadem voda odteče do dešťové kanalizace, vodoteče, nebo vsaku popřípadě se voda přečerpá na požadované místo.

Výhody

  • Velká úspora vody na zahradě (při zavlažování, mytí kolem domu atd.)

Osazení

  • Výkop jámy musí být podle rozměrů jímky. Doporučeno je 150 mm kolem nádrže buď na obetonování nebo na obsyp štěrkopískem podle toho, do jakého podloží se to usazuje a co navrhnl výrobce.
  • Základna by měla přesahovat dno nádrže min. 100 mm.
  • Obetonování provádíme hlavně u hranatých nádrží a u míst, kde je výskyt spodních vod.
  • Na dně se doporučuje vybetonovat vrstvu cca 100 mm – 150 mm a usadit kari síto, 6 mm drát a oka 100 – 150 mm.
  • Strop se zajišťuje PZ deskami, které nesmí ležet na nádrži (na stropě). K tomuto účelu lze udělat betonovou desku s kari sítěmi v rozměru 8 mm a oko 100 x 100 mm.
  • Strop se musí podepřít na několika místech a pak se teprve může zatížit betonem a až po zatvrdnutí se mohou podpěry vyndat. Pokud bude jímka pojezdná musí se opatřit i pevnostním víkem na pojezd. Dodáváme protokol vodotěsnosti na nádrž, certifikát a akreditaci na sváry a nádrž takovou.

Kontaktovat pro další informace