Čižice 142, 332 09 Čižice, Plzeň-jih

Drobečková navigace

Úvod > Produkty > Šachty > Revizní šachty

Revizní šachty

Revizní šachta se používá k odvodu odpadní vody a instaluje se do odpadních potrubí delších než 15m. Revizní šachta se svařuje s polypropylenových desek. Má válcovitý tvar s 500 mm vysokým kónusem na završení šachty a 150 mm vysokým komínkem o průměru cca 600 mm. Průměr šachty je 1000 mm nebo 1200 mm, záleží na požadavku vodárny. Výška i s komínkem činí 1200 mm, mohou být i vyšší (výšku šachty je možno udělat podle potřeby). Vstup i výstup je řešen tlakovou manžetou. Vodoměrná šachta má 100% těsnost a to platí pro jakýkoliv průměr.

Revizní šachta je po obvodu vyztužená proti deformaci a je určená volně do terénu za podmínek jiného zatížení než je zásypový štěrkopísek popř. překátrovaná zemina (z důvodu ostrých hran, které by to mohly prorazit) a 2 m od komunikace nebo jiné zátěže (nosné základy, parkování aut, popojíždět, spodní voda). Na komínku je plastový víko (možno udělat na zamykání). Revizní šachta je vybavena stupadly. Jsme schopni vyrobit jakýkoliv průměr revizní šachty.

Ke všem našim šachtám dodáváme protokol vodotěsnosti a návod na instalaci popř. poradíme jak vše řešit.

Výhody našich revizních šachet

  • Použití v místech, kde není nutno obetonovávat
  • Díky válcovitému tvaru se dobře rozkládají zemní tlaky

Osazení revizní šachty

Výkop by měl být o 150 mm širší na každé straně. Na zhutněné dno se pokládá štěrkopísek (když se revizní šachta obetonovává, tak se na dno doporučuje 100 mm silná vrstva a kolem 100-1200 mm). Kolem se sype taktéž štěrkopísek stejnoměrně po obvodu. Průchodkami se protáhne potrubí, dotáhnou se manžety a je hotovo. V případě výskytů spodní vody doporučujeme revizní šachtu obetonovat do úrovně spodní vody a vně šachty zevnitř udělat 100 mm betonovou desku (betonové závaží) z důvodu prevence před deformací dna tlakem vody. Při nízkých teplotách po 5°C začíná být plast křehký a mohlo by se stát při nárazu, že prasne. Proto doporučujeme při manipulaci velkou obezřetnost.

Ceny revizních šachet

Cena je vždy konzultována individuálně, dle typu šachty. Využijte proto náš kontaktní formulář a zašlete nám dotaz, my se Vám budeme snažit odpovědět co nejdříve.

Revizní šachty hranaté

Hranatá revizní šachta s používá pro osazení vodoměrem (na měření spotřeby vody).

Popis hranaté revizní šachty

Revizní šachta má půdorys 900 x 1200 mm a výšku 1500 mm. Komínek je 150 mm vysoký o rozměrech 600 x 600 mm. Svařuje se z polypropylenových desek. Šachta je osazená stupadly. Průchody dodáme podle potřeby (jsou na tlakovou manžetu 100% vodotěsnost). Hranatou revizní šachtu je nutno obetonovat v tloušťce cca 100 mm.

hranaté revizní šachtě dodáváme víko na zamykání a protokol těsnosti. Šachtu jsme schopni dodat jakékoli velikosti a provedení.

Výhody naší hranaté revizní šachty

  • Šachta se používá tam, kde se pojíždí a nebo se předpokládá obetonování z jakéhokoliv důvodu.
  • Výkop jámy na hranatou šachtu není tak náročný
  • Nižší spotřeba betonu

Osazení hranaté revizní šachty

Výkop by měl být o 150 mm širší na každé straně vodoměrné šachty. Na zhutněné dno se doporučuje položit 100 mm silná vrstva betonu a po obvodu vrstva 100-150 mm. Na šachtě jsou navařeny výztuhy, přes které se protahuje armatura 8 -12 mm a postupně se obetonovává suchým betonem. Pokud se dělá najednou větší vrstva doporučuje se rozepřít (kvůli prohybu). V případě spodní vody doporučujeme zajistit dno vůči deformacím vlivem tlaku vody (doporučujeme nechat vyrobit 100 mm desku na dno nádrže). Přes strop se doporučuje položení betonové desky s 8 mm kari sítí nebo PZ desky. Po zatvrdnutí dosypat zeminou.

Při nízkých teplotách po 5°C začíná být plast křehký a mohlo by se stát při nárazu, že praskne. Proto doporučujeme při manipulaci velkou obezřetnost.

Kontaktovat pro další informace