Čižice 142, 332 09 Čižice, Plzeň-jih

Drobečková navigace

Úvod > Produkty > Jímky > Samonosné jímky

Samonosné jímky kulaté

Samonosná kulatá jímka se používá pro zachycení odpadní vody z rodinného domku, kde není možnost kanalizace nebo domácí čistírny odpadních vod, nebo k zachycení chemikálií, olejů. Mohou se vyrábět z PP i PE, ovšem záleží na účelu jímky. Přístup do nádrže je vstupní šachtou o průměru 600 mm a při standardní výšce cca 150 mm je možno udělat na požadovaný rozměr, ale je nutno zajistit strop na požadovanou zátěž. Na komínku je plastové víko na zamykání.

Výhody samonosné kulaté jímky

  • 100% nepropustnost
  • jednoduchá montáž.

Popis samonosné kulaté jímky

Nádrž je vyrobena z PP o tloušťce 5 až 12 mm plno-homogenního materiálu. Svařujeme ji se z desek na požadovaný rozměr. Po obvodu jsou cca 90 mm široké výztuhy přes, které se provléká armatura. Přístup do nádrže je vstupní šachtou o průměru 600 mm a při standardní výšce cca 150 mm. K Jímce dodáváme víko na zamykání. Možno jakýkoliv průchod na manžetu.

Osazení samonosné kulaté jímky

Vykopání jámy podle rozměrů jímky (doporučeno 150-200 mm) kolem nádrže na obsypání. Po obvodu jsou cca 90 mm šíroké výztuhy přes, které se provléká 8 mm armatura. Na dně doporučujeme vybetonovat desku s kari sítem 100 mm -150 mm x 6 mm drát.

Základna by měla přesahovat dno nádrže min. 150 mm. Obsypání provádíme stejnoměrně a zároveň napouštíme jímku tak, aby hladina byla 150 -200 mm nad stěrko pískem. Strop se zajišťuje PZ deskami, ale nesmí ležet přímo na nádrži (na stropě). V tomto případě doporučujeme udělat betonovou desku s kari sítěmi 8 mm a oko 100 x 100 mm. Strop se musí rozepřít na několika místech a až následně ho lze zatížit betonem. Po zatvrdnutí se mohou podpěry vyndat.

Při nízkých teplotách po 5°C začíná být plast křehký a mohlo by se stát při nárazu, že materiál praskne. Proto doporučujeme při manipulaci velkou obezřetnost. Průchody je možno dodat od jednoho coule, až po 200 mm, vše na manžety. Ve většině případů se používají 110, 125, 160 mm.

Certifikát a akreditace k jímce

K jímce dodáváme protokol vodotěsnosti na nádrž, certifikát, návod na montáž a akreditaci. Nádrž je samonosná jen za dodržení podmínek (nesmí být spodní voda, svážné písky na cestě nebo okolí cca 2 m.)